W dniach 21 – 22 września w Zawierciu odbędą się 18 Mistrzostwa Europy Jodo. Polska będzie gospodarzem tych zawodów po raz pierwszy w historii. W tym roku obecność zapowiedzieli zawodnicy Jodo z 18 krajów Europy oraz oficjalna delegacja mistrzów Jodo z Japonii.

Bymeikanowy akcent w Mistrzostwach to tradycyjnie już Łukasz Machura (nasz instruktor Jodo i Iaido;). Łukasz startuje w kategorii 5 danów oraz w polskiej drużynie. Trzymamy kciuki za całą polską reprezentację!

Jodo można przetłumaczyć jako “Droga Kija Jo”. Ta sztuka walki wywodzi się z japońskiej szermierki jojutsu, prowadzonej przy użyciu kija. Oryginalny system walki kijem Jo ustanowiony został przez Muso Gonnosuke Katsuyoshi w erze Keicho (1596-1614) i nazywany Shinto Muso Ryu Jojutsu. System walki kijem stworzony został w celu obrony przed napastnikiem wyposażonym w miecz.

Mistrzostwa Europy rozgrywane są rokrocznie od 2002 roku. Na tych zawodach wykonuje się formy Zen Nihon Kendo Renmei Jodo, a oceniana jest m.in. precyzja, umiejętności techniczne, dynamika, siła czy zgranie w czasie. Niezwykle ważny jest też duch walki. Jednocześnie na sąsiadujących polach startują dwie pary zawodników. Trzech sędziów za pomocą flag odpowiadających kolorom pól decyduje o wygranej jednego z nich. Zawody odbywają się zarówno indywidualnie z podziałem na stopnie dan oraz drużynowo.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywa od 25 maja 2018 roku.

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Stowarzyszenie Klub Sportowy Bumeikan, w tym zapisywane w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas, oraz naszych partnerów.