BUMEIKAN / BIEGANIE / TESTY

2020, paź 21

Po raz kolejny w naszym klubie przeprowadzone będą testy sprawnościowe naszych Aikidoków i Akrobatów, które później zamieszczone zostaną w Narodowej Bazie Talentów. Korzystając z okienka pogodowego testujemy się w najbliższy piątek!

Co robimy?
Biegamy!

Jaki dystans?
50m oraz 600m lub 800m lub 1000m.
Wszyscy biegną dystans 50m (2 próby, zapisujemy lepszy wynik).
Dystans biegu przedłużonego jest dobierany w zależności od płci i wieku badanych, i tak:
600 metrów pokonują dziewczyny i chłopcy, którzy nie ukończyli 12. roku życia (mają mniej niż 11 lat i 12 pełnych miesięcy życia).
Wśród dzieci, które ukończyły już 12. rok życia, dziewczęta biegają na 800 metrów, a chłopcy pokonują dystans 1000 metrów.

Gdzie?
Kompleks Sportowy “Pszczelnik” w Siemianowicach Śląskich (Park Pszczelnik 3).
Bieżnia wokół boiska głównego. https://goo.gl/maps/rVScFxyP7qturdht8

Kiedy?
Piątek, 23 października 2020, godz.15.30 (1. tura – dzieci młodsze), godz. 16.30 (2. tura – dzieci starsze). Jeśli to tylko możliwe prosimy aby dzieci, które są w stanie dotarły na pierwszą część czyli na 15.30.

Po co?
Wprowadzone dane analizowane będą przez zespoły naukowe Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Obie jednostki mają doświadczenie naukowe pozwalające na opracowanie obrazu kondycji fizycznej młodego pokolenia i wyszukiwanie talentów sportowych. Więcej szczegółów o projekcie znajdziecie tutaj: https://www.narodowabazatalentow.pl/

Informacje dodatkowe:
W związku z wyjątkowym stanem zagrożenia epidemiologicznego rodzice nie będą mogli zejść za płotek oddzielający trybuny od pasa zieleni wokół bieżni. Pozostających na trybunach obowiązuje zasłonienie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu społecznego.
Podczas rozgrzewki i biegów uczestnicy testów oczywiście nie noszą maseczek.